Siit leiate juhised, kuidas saab kool registreerida õpilasi eksamitele terve lennu või klassi kaupa, võttes vajadusel välja õpilased, kes seda konkreetset testi ei soorita. Seda tegevust saavad kasutada kooli administraator ja pedagoog.

• Tsentraalsed testid –> Testi sooritajate määramine.
  • Filtrisse panna Registreerimise viis – Kool –> Otsi. Kui kuupäeva lahter jätta tühjaks, täidab süsteem selle tänase päevaga ise.
  • Kuvatakse testide loetelu, kuhu kool saab õpilasi registreerida. Kui testile on juba registreeritud sooritajaid, kuvatakse testi nimetuse järel sulgudes registreeritud õpilaste arv. (Joonis 1)

• Klõpsata valitud testil, kuhu hakatakse sooritajaid registreerima. Juba registreeritud sooritajate järel kuvatakse, kuidas ta testile registreeriti. Kui registreeritud õpilane kuulub valimisse, on registreerija eksamikeskus ja õpilase nime nimekirjast kustutada ei saa. (Joonis 2)

• Õpilaste registreerimiseks valida EHISest.
  • Valida klass ja soovi korral paralleel – Otsi.
  • Valida leitud õpilaste hulgast sooritajad ja märkida need „linnukesega“ (kasutada võib ka lehe all nuppu Vali kõik ja võtta „linnukesed“ maha nendelt õpilastelt, kes seda konkreetset eksamit ei soorita).
  • Kui eksam on mitmes keeles (nt matemaatika), valida soorituskeel.
  • Salvesta.

Innove, 2018