Teenuse võimalused

• Peamine eemärk: video kohtumised ja sõnumivahetus
  • Tekstivestlus (chat)
  • Heli- ja videokõned
  • Ekraani jagamine
  • Kasutajate grupeerimine ja haldus
  • Failide vahetamine ja jagamine
  • Töötab platvormidel Windows, MacOS, iOS, Android, Web

Eelised

• Võimalik kasutada otse veebilehitsajas (brauseris)
  • Nii teksti- kui videovestlus rohkete võimalustega
  • Võimalik luua küsitlusi ja tulemusi hiljem analüüsida
  • PowerPoint koostöörakendus võimaldab kasutajatel näha ja täiendada üleslaetud esitlusi
  • Soovitud inimesed saab kutsuda ka siis, kui nad ei kasuta Skype’i

Puudused

• Kasutajal peab olema Skype’i konto
  • Ekraani saab jagada ainult üks inimene korraga

Soovitused kasutamiseks

Oluline privaatsustingimustest

• Alla 13-aastaste kasutajad võivad konto luua vanema loal. Profiilil varjatakse lapse vanus, sünniaeg ja sugu, ühendust võtta ainult kontaktlistis olevad isikud. Otsingus laste andmeid ei kuvata, välja arvatud täpse nime või e-posti aadressi sisestamisel. Need turvameetmed põhinevad kasutaja poolt sisestatud vanusel, mistõttu on oluline sisestada õiged andmed.
  • Konto loomisel on kasutaja kõikide teiste kasutajale otsinguga leitav kuni vastava seade muutmiseni kasutaja poolt. Nõutakse ka telefoninumbri kinnitamist, otsinguga kõikidele leitav kuni vastava seade muutmiseni. Otsinguseade muutmise juhis.
  • E-posti aadress on nähtav ainult kontaktlistis olevatele isikutele, võõrad selle järgi otsinguid teha ei saa.
  • Võimalik lubada kõnesid ainult kontaktlistis olevatelt isikutelt.
  • Sõnumid, videod ja pildid säilitatakse kuni nende kustutamiseni või kõigi osalejate lahkumiseni vestlusest. Failid, häälsõnumid ja kõnesalvestused säilitatakse 30 päeva.
  • Kogu Skype-Skype sõnumivahetus toimub krüpteeritult, telefoniside kaudu toimuvad kõnesid ei krüpteerita.
  • Teenuste pakkumiseks võidakse kasutada kolmandate isikute teenuseid, nt IP-aadressi asukoha määramiseks, kasutajatoeteenuse pakkumiseks jne, kuid nad pääsevad isikuandmetele ligi vaid piiratud vajalikus ulatuses.
  • Andmed salvestatakse USA-s või andmekeskustes üle maailma, andmekaitsele kohaldub EU-US Privacy Shield.

Microsoft:

• ei kogu ega kasuta õppurite isikuandmeid rohkem, kui on vajalik ametlikel hariduslikel või kooli eesmärkidel;
  • ei müü ega rendi õppurite isikuandmeid;
  • ei kasuta ega jaga õppurite isikuandmeid reklaami ega sarnasel kaubanduslikul eesmärgil, näiteks käitumuslikuks reklaamide sihtimiseks õppuritele;
  • ei koosta õppuri isiklikku profiili, välja arvatud selleks, et toetada ametlikke hariduslikke või kooli eesmärke või kui lapsevanem, eestkostja või sobivas vanuses õppur on selleks loa andnud; ja
  • nõuab, et meie tarnijad, kellega õppurite isikuandmeid haridusteenuse osutamiseks jagatakse (olemasolu korral), on kohustatud õppurite isikuandmete suhtes rakendama samu kohustusi.

Skype privaatsusseaded