Võimalused

• Heli- ja videokõned
  • Ekraani jagamine
  • Kasutajate grupeerimine ja haldus
  • Failide vahetamine ja jagamine (tasulises versioonis)
  • Võimalus majutada oma serverisse ja ise hallata (tasulises versioonis)
  • Töötab platvormidel Windows, MacOS, iOS, Android

Eelised

• Olemas arvuti- ja nutiseadme rakendused
  • Kasutatav läbi veebilehitseja
  • Koosolekul saavad osaleda kasutajad nii sisse logides kui anonüümselt
  • Videosalvestused saab teha pilve või kasutaja arvutisse

Puudused

• Litsents tuleb eraldi soetada, haridusasutustele on soodustused, vt https://www.zoom.us/education
  • Tasuta versioon: kuni 100 kasutajat, koosolek kuni 40 minutit

Soovitused kasutamiseks

• Videokoosolekut saab pidada lihtsalt lingiga kutset saates, mis võimaldab liituda ka anonüümsetel osalejatel
  • Loo iga kord uus Meeting ID
  • Vajadusel tekita kahekordne autentimine (loo koosolekule juhuslik Meeting ID ning lisa sellele parool)
  • Keela ekraani jagamine teistele osalejatele, on ainult sinul kui koosoleku korraldajal
  • Kui osalejad on kohal, lukusta edasine liitumisvõimalus "lock meeting" töönupuga (isegi kui osalejal on meeting ID ja parool)
  • Koosoleku juht saab osalejaid kergesti eemaldada ja soovi korral ka osalemise taastada
  • Sul on võimalus klõpsata ühinenud kasutajal ja panna ta "on hold" ehk nö vaigistada (meeldetuletuseks, et ei räägitaks kõrvalisel teemal)
  • Saad osalejal sulgeda videopildi edastuse, mikrofoni, faili saatmise võimaluse, ekraanil kirjutamise ja privaatse kirjaliku vestluse
  • Zoomil on "ootetoa" funktsioon, kuhu saab koguneda enne koosolekut, kuhu saab üles panna kõikidele infot, mida on vaja enne koosolekut teada või kui koosolek juhtub tehnilistel põhjustel hilinema jms. Sinna saab ka reegleid üles panna ootajatele:)
  • Videokohtumiste hea tava

Oluline privaatsustingimustest

• Andmeid kogutakse ja kasutatakse ainult teenuse osutamise eesmärgil, tehnilises ja operatiivses toes ning tootearenduses.
  • Kogutakse isikuandmeid, mis isik esitab ise konto loomisel (nt nimi ja e-post jm, mida kasutajad ise süsteemi sisestavad) ning tehnilisi andmeid, mida süsteem kogub automaatselt (nt teave seadmete, võrguühenduse, asukoha, koosolekute tehniline info (aeg, kestus jms)
  • Koosoleku algatajal peab olema konto, koosolekul osalejal kontot ei ole vaja luua.
  • Konto loomine alates 16-eluaastast, va Zoom for Education (K-12 Schools & Districts) lahenduse kasutamisel, mil alla 13-aastastele konto loomisel peab kool saama lastevanematelt loa
  • Zoom for Education lahenduse kasutamisel saab kool määrata, milliseid andmeid lisaks salvestatakse, kaua säilitatakse jms
  • Zoomi videorakenduse kasutamisega seotud andmeid ei kasutata turunduse ja reklaami eesmärgil. Reklaamieesmärgil võidakse kasutada zoom.us ja zoom.com veebilehtede kasutamiselt kogutud andmeid
  • Isikuandmeid ei müüda edasi
  • Andmeid edastatakse kolmandatele isikutele teenuse osutamise tagamiseks (nt majutus, arveldusteenus). Kolmandad isikud asuvad valdavalt USAs ja Aasias
  • Isikuandmeid säilitatakse, kuni see on vajalik nende kasutamiseks Zoomi eesmärkide (tehniline ja operatsiooniline tugi ning tootearendus) täitmiseks
  • Videosalvestused salvestatakse Zoomi poolt vaid siis, kui koosoleku korraldaja on selle valinud. Korraldaja saab salvestada enda poolt valitud asukohta. Kirjaliku vestluse Zoom säilitab, et tagada teksti ajalooga tutvumise ja kasutamise võimalus kasutajatele.
  • Lähtub USA seadustest, kuid arvestab GDPRi nõuetega (on EU-U.S. Privacy Shield Framework nimekirjas)

Zoom privaatsustingimused, lapsed

Zoom kasutustingimused