Siin on juhised selle kohta, mida on vaja teha testi toimumise päeval, et test edukalt läbi viia.

Juhised testi administraatorile:

• Testi toimumise päeval logib testi administraator EISi aadressil ekk.edu.ee/eis, kus valib Tsentraalsed testid –> Kirjaliku e-testi läbiviimine.
  • Klõpsab leitud testiosal. Avaneb testi läbiviimise vorm koos sellele testile registreeritud sooritajate nimedega.
  • Kui sooritajatel ei ole EISi sisselogimiseks vajalikku ID-kaarti või EISi salasõnu, saab testiparoolid genereerida, kui teha märge sooritaja nime ees (või valida nimekirja all Vali kõik) –> Testiparoolid.
  • Kui testi sooritajad on arvutitesse sisse loginud, võib lubada testi kohe alustada. Selleks teeb testi administraator märke sooritaja isikukoodi ees olevas märkeruudus või vajutab nimekirja all nuppu Vali kõik → võtab "linnukese" õpilaste eest, keda kohal ei oleLuba alustada või Luba sooritada isikut tõendamata. Nüüd saavad õpilased alustada testi sooritamisega.
  • Kui Innove poolt on lubatud, saab testi administraator vaadata testi eelvaadet. Eelvaate nupp ilmub testi nimetuse kõrvale, kui esimene selle nimekirja õpilane on alustanud testi sooritamisega.
  • Testi sooritamiseks valib õpilane Testide sooritamine -> Sooritamine ja klõpsab leitud testil ning nupul Alusta. Kui test nõuab isiku tõendamist, on selle nupu asemel nupp Isiku tõendamine.
  • Pärast seda, kui kõik testiosa lahendamiseks mõeldud aeg on täis, klõpsab testi administraator nimekirja all "Vali kõik" ning "Lõpeta test".

EISis kasutusel olevate nuppude seletused:

• Märkus – võimalik lisada soorituse juurde märkus, mida näeb ka sooritaja.
  • Lisaaeg – kui testile on määratud piiraeg, siis võib vajadusel mõnele sooritajale anda rohkem aega.
  • Vali kõik – tehakse märge kõigi sooritajate nimede ette.
  • Luba alustada – lubab valitud sooritajatel testi sooritamist alustada. Isiku tõendamist nõudval testil on sooritajal vaja end enne esimest ülesannet verifitseerida.
  • Luba alustada isikut tõendamata - lubab valitud sooritajatel testi alustada ilma verifitseerimata.
  • Eemalda – eemaldatakse valitud sooritaja testilt, tulemust ei arvutata.
  • Lõpeta test – valitud sooritajate test lõpetatakse, nad ei saa enam vastuseid salvestada.
  • Testiparoolid – valitud sooritajatele genereeritakse uude aknasse selle testi lahendamiseks ja tulemuse vaatamiseks salasõnad.