Testi saab koostada kasutaja, kes on EHISes märgitud pedagoogiks.

• Logida sisse eis ekk.edu.ee
  • Jälgida, et nime all on kuvatud kooli nimetus. Valida menüüribal "Minu töölaud"
  • Valida vasakul sakis "Töökogumikud" sobivad ülesanded ja lohistada need ekraani keskel olevasse osasse „Minu töökogumik“ või sobivad ülesanded märkida ja klõpsata nupul "Lisa töökogumikku"
  • Klõpsata paremal nupul "Lisa õpilastele jagamine",
  • Avanenud aknas valida testi lisatavad ülesanded ja klõpsata all nupul "Saada lahendamiseks testina".
  • Määra testile nimetus, õppeaine, lahendamise piiraeg, lahendamise periood.
  • Märgi, kas õpilane näeb peale testi lõpetamist õigeid vastuseid ja kas ta näeb testi arvutihinnatavate ülesannete tulemust ka siis, kui õpetaja pole mitte-arvutihinnatavate ülesannete vastuseid veel hinnanud.
  • Loodud testi saab kasutaja ainult testi looja. Nupuga "Lisa omanik" saab enda loodud testi kolleegiga jagada, selleks on vaja teada tema isikukoodià„Salvesta“
  • Sakis "Testi sisu" on näha valitud ülesanded. Ülesande nimetusel klõpsates avaneb ülesande sisu uues aknas. Peale nupul „Muuda“ klõpsamist saab testi ülesandeid lisada, neid kustutada ja lohistades muuta testis olevate ülesannete järjekorda ning lisada õpilasele juhiseid.
  • Sakis "Eelvaade" on näha test nii, nagu seda näeb õpilane. Eelvaate sakis saab testi koostaja testi lahendada läbi mitu korda ja tulemusi ei salvestata. Peale sellel sakil lahendamist saab testi veel soovi korral muuta.
  • Õpilastele saab testi suunata kahes kohas: sakis "Nimekiri" ja sakis Testi koostamine (nupp "Sooritamiseks suunamine" viib nimekirja lehele).
  • Nimekirja saab õpilasi valida EHISest (valida klass, kui vaja, ka paralleel), ühe isikukoodi kaupa, enda koostatud isikukoodide faili abil või varem loodud õpilaste nimekirjas.
  • Kindlasti muuta nimekirja nimetus.
  • Õpilastel võib lubada testi lahendamist kohe alustada nupuga "Luba kohe alustada".
  • Kui testi koostaja soovib, et õpilased lahendaksid testi klassis kohal, siis sakis Läbiviimine märkida kohal sooritajad/õpilased ning seejärel nimekirja all "Luba alustada".
  • Loodud testi lahendamiseks võivad õpilased sisse logida testiparoolidega, siis suunatakse õpilane kohe õige testi juurde.
  • Testi sooritamise lõpetanud õpilaste tulemused kuvatakse sakis Tulemused.

Harno, 2020