Kui soovid Moodle’is BigBlueButtonit (edaspidi BBB) kasutada, loe kõigepealt läbi head tavad tarkvara kasutamiseks. See tagab kvaliteetsema seminari.

  • Hea tava on, et kaamerat ja mikrofoni kasutab 1 inimene korraga.
  • Salvestada seminar ainult vajadusel.
  • Ekraani jagamise asemel kaalu slaidide üleslaadimist ja jagamist seminari ajal.
  • Video jagamine peab toimuma lingi lisamisega Youtube või Vimeo keskkonnast, mitte ekraani jagamise näol.
  • Enne Moodle’isse uue konto tegemist kontrollida, kas pole seda juba varasemalt olemas (Tuleb proovida ID-kaardiga sisse logida).

Kui soovid BBB lisada Moodle’i kursusele toimi järgnevalt:

Liigu kursusele ning vali paremalt hammasrattast (1) Luba muutmine (2).Avanenud aknas vali sobiva kuupäeva vahemiku all Lisa tegevus (1) ning vali BBB (2).


Järgmisena vali Instance type  (1). Vaikimisi on valitud Room/Activity with recordings, mis tähendab seda, et loengutegevus salvestatakse. NB! BBB ei võimalda loenguid hiljem alla laadida.

Pane veebiseminarile nimi (2). Tervitussõnum (3) annab võimaluse veebiseminari osalistele kirjeldada. Oota juhatajat (4) valimine tähendab seda, et osalejad ei saa enne koosoleku juhatajat veebiseminariga liituda.

Osalejate seadistuses saad valida millised reeglid kehtivad Moodle’i rollidele antud veebiseminaris. Pildil on näha, et Õpetaja on Juhataja ning Õppija on Vaataja.

Edasi seadista Sündmuste ajakava. Mis ajast on liitumine avatud (1) ning suletud (2). Samuti saad Mooduli üldsätete alt määrata kus veebiseminari kuvatakse (3), määrata sellele ID numbri (4) ning kas soovid toimetada rühmadega või ilma nendeta (5)

Saad soovi korral piirata juurdepääsu veebiseminarile, selleks vajuta Lisa piirang (1).  Siltide lisamine (2) võimaldab hiljem kursust märksõnade järgi otsida.

Ja nüüd pole muud kui Salvesta ja mine tagasi kursusele, Salvesta ja kuva või kui sa mõtlesid ringi, vajuta Tühista (3).

Peale Salvesta ja kuva nupu vajutamist kuvatakse sulle veebiseminari liitumise aken.

Siin aknas on veebikursuse nimi (1) ning teade, et konverentsiruum on valmis liitumiseks (2) ning nupp Liitu seansiga (3)

Peale Liitu seansiga nuppu kuvatakse sulle järgnev pilt. Valis kas soovid liituda koos mikrofoniga, mis võimaldab seminari ajal rääkimist või soovid vaid kuulata ehk Ainult kuula. NB! Ära pane seda ristist kinni, sest soovitatav on kindlasti enne loengut Mikrofoni või kuulareid testida! Tagantjärele ei saa sama liitumise raames enam mikrofoni valida ja keskkonnast peab korra väljuma, et tagasi tulles valik uuesti tekiks. 

Palju õnne, oled jõudnud veebiseminari lehele! Töölaud jaguneb 3 sektsiooni.

Sõnumid (1) – Siin all kuvatakse kõik osalejad ja nende mikrofoni staatus. NB! Soovitav on kuulamise ajal mikrofon välja lülitada. Kui liigud kasutaja peale, saad tema mikrofoni ka ise vaigistada. Avaliku sõnumivahetuse (2) all kuvatakse kõik sõnumid, mis soovid kogu grupile kirjutada. Ning must aken on veebiseminari põhiaken (3). Põhiaknas saad vaigistada oma mikrofoni (4), Lahkuda audiost  (5) ja valida et soovid ainult kuulata. Lisaks saad määrata kas soovid et sind näidatakse kaamera kaudu (6) või soovid ekraani jagada (7). Samuti on võimalik loeng salvestada nupust Alusta salvestamist (8).

Lisaks on veel palju võimalusi, mida saad kasutada. Soovime rõõmsat avastamist! NB! Uuri ka BBB tutvustavaid videod internetist.

Küsimuste korral kirjuta moodle@tugi.edu.ee ja meie kasutajatugi tuleb sulle appi!


Seotud artiklid