You are viewing an old version of this page. View the current version.

Compare with Current View Page History

« Previous Version 13 Next »


Sisseastumise Infosüsteemis (SAIS, https://sais.ee/) on alanud aktiivne sisseastumiste periood. Soovime, et avalduse esitamine SAISis kulgeks võimalikult ladusalt ja anname sisseastujale mõned praktilised soovitused:

* Õppeasutustel on erinevad vastuvõtutingimused. Soovitame eelnevalt tutvuda SAISis konkurssidega ja õppeasutuste kodulehtedel sisseastumistingimustega. Pööra kindlasti tähelepanu olulistele kuupäevadele ja sellele, mitu avaldust on ühte õppeasutusse lubatud esitada.

* Palun jälgi hoolikalt avalduse esitamise tähtaegu (nii kuupäevi kui ka kellaaegu). Kui lõppkuupäeva juures ei ole märgitud kellaaega, tähendab see, et avaldust saab SAISis esitada kuni kella 23.59-ni.

* Soovitame avaldus esitada aegsasti ja mitte jätta avalduse esitamist viimasele hetkele.

* SAISis avalduse esitamiseks on vaja end autentida ID-kaardi, Mobiil-ID või HarIDi kontoga. Kui kasutad Smart ID-d, loo palun endale enne HarIDi konto (https://harid.ee) ja logi selle abil SAISi. Alaealisele saab HarIDi konto luua lapsevanem või eestkostja.

* Juhul, kui mingil põhjusel ei ole võimalik tähtaegselt SAISis avaldust esitada, soovitame saata esimesel võimalusel e-kiri vastava õppeasutuse vastuvõtutalitusse. Vajalikud kontaktid leiad õppeasutuse veebilehelt või SAISist.

* Esitatud avaldust saad ise SAISis muuta või tühistada kuni avalduste esitamise tähtajani. Vt SAIS-i Korduma Kippuvate Küsimuste lehte. 

* Juunis kasvab süsteemi kasutatavus hüppeliselt ja suure koormuse tõttu võib süsteemi töö olla tavapärasest aeglasem. Palume varuda kannatlikkust. Harno meeskond teeb omalt poolt kõik süsteemi sujuvaks ja tõrgeteta tööks.

* SAISi kasutamisega seotud küsimustega ja muredega pöördu palun SAISi kasutajatoe poole: sais@harno.ee, 6080 707.

Kasutajatugi vastab tööpäeviti 9.00–17.00.

Vastuvõtutingimuste ja sisseastumiskatsete teemaliste küsimustega palume pöörduda otse õppeasutuse poole.


Soovime Harno SAIS-i meeskonna poolt kõigile edukat kandideerimist!


  • No labels